На сайті НБУ оприлюднено інформацію про діяльність систем грошових переказів за 1-й квартал 2016 р.

5 Травня 2016

Відповідно до опублікованих Національним банком України даних Україна залишається країною-рецепієнтом транскордонних переказів. Впродовж I кварталу 2016 р. сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у сім разів перевищила суму коштів, відправлених за її межі.

За перших три місяці 2016 року за допомогою систем грошових переказів (створених резидентами і нерезидентами), переказано в Україну – 544 млн. дол. США (в екв.), за межі України – 82 млн. дол. США (в екв.); в межах України – 849 млн. дол. США (в екв.) Згідно з інформацією від регулятора більше всього грошових переказів надходить в Україну із США та Росії, у ці ж країни здійснюється більше всього переказів з нашої країни.

Загалом протягом цього часу на території України здійснювали діяльність 36 систем переказу коштів, з яких: 21 система, створена резидентами; 15 систем, створених нерезидентами.

Станом на 1.04.2016 р. НБУ погоджено правила 15 систем переказу коштів, створених резидентами України. Діяльність здійснювали: 6 систем, створених банками (з 7 зареєстрованих), 6 систем, створених небанківськими установами (з 8 зареєстрованих). Також здійснювали діяльність 9 внутрішньобанківських систем переказу.

Всього у I кв. 2016 р. за допомогою систем, створених банківськими і небанківськими установами, переказано в Україну – 0,34 млн. дол. США (в екв.), за межі України – 0,25 млн. дол. США (в екв.), в межах України – 848 млн. дол. США (в екв.)

За цей же період в Україні здійснювали діяльність 15 систем переказу коштів, створених нерезидентами: 3 системи з США, 2 – з Азербайджану, по 1 – з Грузії, Великобританії, Канади, а також 7 систем з РФ.

Всього за I кв. 2016 р. за допомогою систем, створених нерезидентами, було переказано: в Україну – 573 млн. дол. США (в екв.), за межі України – 82 млн. дол. США (в екв.), в межах України – 0,7 млн. дол. США (в екв.)

 

Повна інформація на сайті НБУ